SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Zwycięstwo Chełmca i MMKS w trzecim dniu turnieju. W pierwszym spotkaniu podopieczni Janusza Ignaczaka bez większych problemów pokonali Serbinów Białą Podlaskę, w drugim meczu pomiędzy Kędzierzynem-Koźle i Sulęcinem mieliśmy już więcej emocji – o końcowym rezultacie zadecydował tie break.

Pierwszy mecz rozgrywany o godzinie 15:00 był mało wymagającym widowiskiem dla kibiców – od pierwszej do ostatniej piłki przewaga gospodarzy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła nie podlegała dyskusji, a wygrane w setach do 18, 14 i 13 to również efekt dużych rotacji w składzie miejscowych.

Drugie spotkanie rozpoczęło się koncertowo dla chłopców Rolanda Dembończyka – na co dzień szkoleniowca I-ligowej ZAKSY Strzelce Opolskie. Wygrali bowiem pierwsze dwie partie i wszystko wskazywało na powtórkę z meczu nr 1. Nic bardziej mylnego, w trzecim secie wyższy bieg „wrzucili” gracze z województwa lubuskiego, którzy bardzo żywiołowo i emocjonalnie odwrócili wynik na swoją korzyść w kolejnych dwóch odsłonach. O wszystkim zadecydował tie break, w którym szybko zbudowana przewaga kędzierzynian pozwoliła „dowieźć” zwycięstwo do końca. Jednocześnie w ostatnim dniu turnieju aż trzy ekipy mają szansę na awans do dalszych gier.

Chełmiec Wałbrzych – Serbinów Biała Podlaska 3:0 (25:18, 25:14, 25:13)

Chełmiec: Sroka (kapitan), Wychowaniec, Mikulski, Sowiński, Zimowicz, Baran, Mordarski W. (libero) oraz Płużka, Stalka, Mordarski J., Kazanecki, Iwaszkiewicz (libero)

MMKS Kędzierzyn-Koźle – Olimpia Sulęcin 3:2 (26:24, 25:20, 17:25, 21:25, 15:12)

Niedziela 23 lutego
godz. 10:00 MMKS Kędzierzyn-Koźle – Serbinów Biała Podlaska

godz. 12:00 Chełmiec Wałbrzych – Olimpia Sulęcin

Tabela grupy finałowej:

1. Chełmiec Wałbrzych, 4 pkt (sety 6:1)
2. Olimpia Sulęcin 3pkt (sety 5:3)
3. MMKS Kędzierzyn-Koźle 3pkt (sety 4:5)
4. Serbinów Biała Podlaska 2pkt (sety 0:6)

Punktacja: 2 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za porażkę.
W przypadku równej liczby dużych punktów decyduje ratio (stosunek wygranych setów do przegranych)