SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Lepszego scenariusza, jak komplet zwycięstw i awans do półfinałów, kibice zgromadzeni w Hali Wałbrzyskich Mistrzów nie mogli sobie wymarzyć. W ostatnim dniu turnieju promocję do dalszego etapu wywalczyły ekipy gospodarzy Chełmca Wałbrzych oraz MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Pierwszy mecz tego dnia to pojedynek ekip z Kędzierzyna i Białej Podlaskiej. MMKS aby liczyć na awans do 1/2 finału musiał wygrać z Serbinowem oraz liczyć na korzystny rezultat w drugim spotkaniu. Pierwszy z warunków spełnił, chociaż przegrany drugi set mógł nieco pokrzyżować te plany. Mecz za wyjątkiem drugiej partii pod dyktando podopiecznych Rolanda Dembończyka a wyróżnienie za cały turniej otrzymał Beniamin Budzich.

MMKS Kędzierzyn-Koźle – Serbinów Biała Podlaska 3:1 (25:17, 24:26, 25:12, 25:19)

Ostatni mecz turnieju to pojedynek mistrzów: województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Chełmiec przed własną publicznością chciał udanie zakończyć zawody (awans wywalczył już dzień wcześniej) natomiast Sulęcin walczył o „o życie” – Olimpia musiała wygrać mecz bez względu na wyniki w poszczególnych setach. I była na dobrej drodze, po trzech partiach to właśnie reprezentanci lubuskiego prowadzili w meczu 2:1. Wtedy do roboty wzięli się wałbrzyszanie, Jakub Zima do spółki z Marcelem Mikulskim rozbijali blok rywali efektownymi atakami a kilka punktowych bloków złapał Mikołaj Sroka.

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, który w tie breaku pokazał klasę – przy zmianie stron przegrywając 6:8, zdołali wyciągnąć ostateczny wynik na 15:10. Po ostatnim gwizdku w hali zapanowała euforia i rozległy się gromkie brawa dla zawodników. Na pochwałę zasłużyła drużyna z trenerem oraz fantastyczni kibice, którzy przez cztery dni zmagań kibicowali, wspierali i nierzadko dawali „pozytywnego kopa” swoim dopingiem. Teraz przed juniorami kilka dni przerwy, w środę 26 lutego w siedzibie PZPS odbędzie się losowanie zarówno grup jak i gospodarzy 1/2 finału Mistrzostw Polski. W ramach ciekawostki, na tym szczeblu wałbrzyscy juniorzy występowali w 2004 roku – w ówczesnym składzie m.in. Kamil Ratajczak (syn trenera kadetów Dariusza), Bartosz Jerzyk (brat kadeta Michała), Tomasz Botwina (trener młodzików), Jacek Hewak, Paweł Kwapisiewicz, Adrian Bochenek czy Marcin Rudziński.

Chełmiec Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:2 (16:25, 25:12, 23:25, 25:18, 15:10)

– Maciej Opiela (Błękitni Ropczyce)
– Michał Bielecki (Serbinów Biała Podlaska)
– Beniamin Budzich (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
– Jakub Pulkowski (Olimpia Sulęcin)
– Jakub Zimowicz (Chełmiec Wałbrzych)

Dziękujemy sponsorom: Gmina Wałbrzych, RONAL Polska Sp. z o.o., Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreracyjne AQUA-ZDRÓJ oraz partnerom: Dolnośląska Akademia Siatkówki, Sportowy Wałbrzych TV. Czterodniowy turniej i awans do najlepszej „16” w Polsce to nasz wspólny sukces.