SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Niezwykłe emocje towarzyszyły rewanżowemu pojedynkowi w finale Dolnośląskiej Ligi Kadetów pomiędzy Chełmcem oraz Gwardią Wrocław. Po sobotniej porażce w Ciepłowodach 1:3 w niedzielnym meczu nasi siatkarze musieli nie tylko wygrać za 3 punkty, ale dodatkowo w tak zwanym „złotym” secie również udowodnić swą wyższość nad rywalem.

Pierwsza partia toczyła się pod pewne dyktando wałbrzyszan. W drugim, przy prowadzeniu gospodarzy 11:6, coś się zacięło, co wykorzystali wrocławianie, którzy zwyciężyli 25:21. Nie da się ukryć, iż wygrana przyjezdnych postawiła chłopców Ratajczaka oraz Jerzyka pod ścianą – w trzecim secie nasi przegrywali już 18:22 (!) i wydawało się, że marzenia o złocie trzeba będzie odłożyć do kolejnego sezonu. Wtedy jednak ciężar gry na swoje barki wziął Dominik Płużka, późniejszy MVP całych rozgrywek, który odwrócił szalę zwycięstwa na stronę Chełmca, następnie poprowadził swój zespół do wygranej w czwartej odsłonie, a dodatkowo „złotym” secie.

Wałbrzyszanie zasłużenie sięgnęli po złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska, ale wierzymy, że to dopiero początek sukcesów drużyny, która na przełomie lutego oraz marca wystąpi w ćwierćfinale Mistrzostw Polski kadetów.

W dniach 27 lutego-1 marca odbędą się ćwierćfinały MP, którymi gospodarzami właśnie będzie nasz klub. Mecze odbędą się w Hali Wałbrzyskich Mistrzów a szczegółowy harmonogram podamy po losowaniu PZPS.

Dolnośląska Liga Kadetów – dwumecz finałowy

Sobota – 15 lutego:
KS Gwardia Wrocław – Chełmiec Wałbrzych 3:1 (25:20, 25:22, 30:32, 25:18)

Niedziela – 16 lutego:
Chełmiec Wałbrzych – KS Gwardia Wrocław 3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:16), „złoty” set 15:10KPS

Chełmiec: Dominik Płużka, Oskar Suchowolak, Michał Jerzyk, Hubert Laszkiewicz, Wiktor Mordarski, Dawid Szymków, Dawid Witek, Szymon Mikołajczyk, Maciej Galara, Miosz Baran, Oliwie Mroziński, Szymon Ziemniak, Jakub Szwed, Filip Natkaniec, Damian Pietrzykowski, Michał Heral.

Trenerzy: Dariusz Ratajczak oraz Mariusz Jerzyk