SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Trzy nasze drużyny grały w miniony weekend. O ile junior młodszy zgodnie z planem pokonał Olavię Oława 3:0 o tyle juniorzy starsi wyszli na remis.

W sobotę 6 lutego na parkiet hali IV LO wybiegła nieco odmłodzona drużyna juniora młodszego. Korzystając z możliwości wypróbowania wszystkich zawodników (urodzonych w 2007 roku) trenerzy Botwina i Ostrowski stworzyli bardzo ciekawy skład, który za kilka tygodni walczyć będzie o Mistrzostwo Dolnego Śląska młodzików. Eksperyment się udał, wygrana bez straty seta może napawać nas optymizmem. A ekipa juniora młodszego dalej śrubuje rekord – obecnie 12 meczów bez porażki. I oby tak do końca sezonu.

Chełmiec Wałbrzych – Olavia Oława 3:0 (25:16, 25:19, 25:21)

W lidze juniorów starszych nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Pierwsza drużyna nie znalazła recepty na zwycięstwo w Jelczu-Laskowicach ulegając gospodarzom 2:3 (24:26, 21:25, 25:16, 25:19, 12:15). Ekipa Karola Szczygielskiego zajmuje obecnie 7 lokatę jednak w ostatniej kolejce rozegra dwa mecze z zajmującymi ostatnie miejsca: Kudowianką Kudowa-Zdrój oraz Chrobrym Głogów, w przypadku dwóch zwycięstw może zając jedną pozycję wyżej w gronie 9 drużyn w sezonie 2020/21.

Nasza druga drużyna juniorów (popularnie zwana #DarioTeam) udała się do Bolesławca, gdzie po dość jednostronnym pojedynku uporała się w 58 minut z miejscowym BTS. Tym zwycięstwem nasi juniorzy zapewnili sobie 1 miejsce w tabeli jedną kolejkę przed końcem rozgrywek. To jednak nie koniec gier – o ostatecznej kolejności zadecyduje dwumecz z Gwardią Wrocław (w swoich szeregach mają zawodnika w SMS Spała), który odbędzie się w weekend 20-21 lutego.

BTS Bolesławiec – Chełmiec Wałbrzych 0:3 (5:25, 18:25, 23:25)

Pauzowały drużyny seniorów, młodzików oraz mini siatkówki.