SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

 

Klub Przyjaciół Siatkówki Chełmiec Wałbrzych jest klubem stworzonym z pasji i miłości do piłki siatkowej, którą sztab szkoleniowy oraz działacze pragną przekazać młodzieży trenującej w naszych strukturach.

Naszą misją jest prowadzenie na szeroką skalę szkolenia młodych zawodników regionu wałbrzyskiego zgodnie z obowiązującymi standardami wytyczanymi przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Pragniemy uczyć od najmłodszych lat sportowej rywalizacji w duchu fair-play jak również przekazywać młodym sportowcom wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia. Zadanie te realizujemy w oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych trenerów. Dzięki wykwalifikowanej kadrze zapewniamy profesjonalne prowadzenie zajęć sportowych.

Jako KPS Chełmiec Wałbrzych pragniemy z roku na rok powiększać liczebność grup treningowych aby jak najwięcej młodzieży brało udział w zajęciach sportowych. Siatkówka jest sportem zespołowym, opartym na prostych zasadach, które staramy się przekazywać dzieciom. Oprócz tego świetnie wyrabia kondycję, pozwala kształtować nawyki u dzieci oraz chęć do pracy. Obecnie w organizowanych przez nas zajęciach uczestniczy ok 100 chłopców oraz od sezonu 2022/23 prowadzimy również dwie grupy młodziczek, w której trenuje ponad 50 zawodniczek – w sumie szkoleniem młodzieżowych objętych jest ponad 150 osób.

Dzięki podpisanej umowie szkoleniowej z UKS Kinder Volleyball Wałbrzych zapewniamy szkolenie w zakresie siatkówki od najmłodszych dzieci uczęszczających na co dzień do przedszkola aż po drużynę seniorów w rozgrywkach II ligi mężczyzn.

Wszystkie zespoły KPS Chełmiec Wałbrzych zgłoszone są do rozgrywek prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej, dzięki czemu młodzi zawodnicy mają możliwość rywalizowania z rówieśnikami z innych miast (klubów), podnoszenia swoich umiejętności jak również nawiązywania nowych znajomości. W tabeli wszechczasów młodzieżowych Mistrzostw Polski klub Chełmiec Wałbrzych zajmuje wysoką 4 pozycję (na 59 sklasyfikowanych medalistów).

Sukcesy młodzieżowych Mistrzostw Polski:

 

Kadetów (dawniej junior młodszy):

I miejsce: 1996

II miejsce: 1977, 1994,

III miejsce: 1982, 1990

Juniorów (dawniej junior starszy):

I miejsce: 1989, 1990, 1993, 1997

II miejsce: 1968

III miejsce: 1982, 1986, 1995

Puchar Polski seniorów – 1993

Sezony w ekstraklasie – 17

Sezony w II lidze – 29