SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

HISTORIA

 

Klub Przyjaciół Siatkówki Chełmiec Wałbrzych 


Pierwszy oficjalny mecz siatkówki w powojennym Wałbrzychu został rozegrany podczas Igrzysk Sportowych Pracowników Dolnośląskiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego, które odbyły się w dniach 11-13 sierpnia 1946 roku. Wkrótce we wszystkich klubach przykopalnianych działały sekcje siatkówki, a w zorganizowanych w 1951 roku mistrzostwach miasta i powiatu uczestniczyło aż 27 drużyn siatkarskich. Okazuję się, że ten sport nie był zupełnie obcy mieszkańcom miasta. W latach czterdziestych istniały przyzakładowe kluby, które rywalizowały ze sobą o prawo do reprezentowania miasta w krajowych mistrzostwach branż. Chełmiec został utworzony dziesięć lat później, dzięki połączeniu sił przyzakładowych drużyn (Górnik-PRG, Unia-Porcelana, Lustrzanka i Kolejarz).


Wtedy to przy Przedsiębiorstwie Robót Górniczych, ze wsparciem Zjednoczenia Kolejowego, powstał Kolejowy Klub Sportowy Chełmiec Wałbrzych – przyczyna okazała się bardzo prozaiczna, pozostałe kluby w Wałbrzychu posiadały już możnych patronów (Kopalnie, Zakłady Przemysłowe). Kolej oferowała nieograniczony transport a PRG zapewniało stabilizację finansowo-organizacyjną.


W roku 1957 zespół prowadzony przez Ryszarda Świątkiewicza awansował z A klasy (ówczesny trzeci poziom rozgrywkowy) do II ligi. Drużyna rozwijała się bardzo dynamicznie. Już w 1958 roku klub uzyskał awans do rozgrywek II ligi. Chełmiec świetnie odnajdywał się w nowej dla siebie rzeczywistości, co szybko zaowocowało wywalczeniem biletu do I ligi podczas turnieju w Stalowej Woli. Pierwszy awans dla Wałbrzycha wywalczyli: Michał Andruszko, Adam Andruszko, Mieczysław Kurzawiński, Waldemar Szczepanowski, Lech Dziuba, Marian Mołczan, Jan Zabagło, Wacław Kafel, Ryszard Czajka. Przez kolejne 10 lat większość z tego składu broniła barw Chełmca w I lidze, występując na tym szczeblu aż do sezonu 1968/69.


Filarami drużyny w tamtym czasie byli Waldemar Szczepanowski (uczestnik Pucharu Świata w 1961 i Mistrzostwach Europy z 1963 roku), bracia Michał i Adam Andruszkowie (młodzieżowi Reprezentanci Polski) oraz Mieczysław Kurzawiński, który po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniowca – najpierw dziewcząt a następnie chłopców. Chełmiec praktycznie od samego początku posiadał również sekcję żeńską, której największy sukces to awans pod wodzą Kurzawińskiego w 1972 roku do II ligi grając niemal samymi wychowankami. Do tego grona należy najsłynniejsza wałbrzyska siatkarka Elżbieta Leżoń-Ostojska (brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 1971 roku).


W 1969 na siatkarskiej mapie Polski pojawił się drugi zespół z Wałbrzycha- Victoria, który zdobył awans do II ligi. Klub nie funkcjonował jednak długo, bowiem po kilku latach swojego istnienia został rozwiązany a większość zawodników przywdziała ponownie (lub po raz pierwszy w karierze seniorskiej) barwy Chełmca.


Na przestrzeni kolejnych trzydziestu lat KS Chełmiec z małymi przerwami występował na parkietach I ligi. W tym czasie o Wałbrzychu było słychać w całym siatkarskim świecie. Bronisław Bebel na co dzień grający w barwach Chełmca został powołany do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w 1972 roku. Cztery lata później gracz wraz z kadrą narodową zdobył olimpijskie złoto odnosząc tym samym historyczny sukces.


Początek lat 90. to okres największych osiągnięć klubu. Chełmiec pod wodzą trenerów Ryszarda Kruka i Janusza Ignaczaka w roku 1993 zdobył Puchar Polski i zajął czwarte miejsce w rozgrywkach ekstraklasy. Zwycięstwo w Pucharze Polski uprawniło klub do występów na europejskich parkietach. Na tej płaszczyźnie Chełmiec zakończył udział w pucharach w ćwierćfinale, ulegając późniejszym uczestnikom turnieju finałowego Pucharu Europy Zdobywców Pucharów AS Orestiada.


W 1990 roku ze sponsorowania Chełmca wycofało się Przedsiębiorstwo Robót Górniczych, które na fali przemian ustrojowych wkrótce również zakończyło swoją działalność. Klubowi udało się jednak utrzymać w ekstraklasie dzięki wsparciu miejscowych firm. W latach 90. wielu graczy z Chełmca otrzymywało powołanie do kadry narodowej. Byli to m.in. Krzysztof i Andrzej Stelmachowie, Bogusław Mienculewicz, Krzysztof Janczak, Adam Nowik, Krzysztof Ignaczak czy Łukasz Kruk. Na igrzyska do Atlanty pojechało aż trzech graczy wałbrzyskiego klubu. To wiele mówi na temat ówczesnej pozycji Chełmca w polskiej siatkówce.


Po sukcesach i wyróżnieniach przyszedł czas wielkiej próby. Sezon 1997/98 był ostatnim okresem gry Wałbrzycha w ekstraklasie. W następnym roku Chełmiec przez problemy finansowe był zmuszony wycofać się z I ligi. Ten krok był bardzo bolesny, ponieważ zespół walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej . W sezonie 1999/20 po raz ostatni wielka siatkówka gościła w legendarnej hali OSiR, ostatecznie przegrane baraże ze Stolarką Wołomin o nowo powstającą Profesjonalną Ligę Siatkówki (w całej rywalizacji 2:3) były ostatnimi występami Chełmca w ówczesnym wydaniu. Kłopoty pozasportowe (głównie organizacyjne) sprawiły, że klub musiał pożegnać się z walką o najwyższe cele sprzedając miejsce w I lidze rywalowi zza miedzy – Gwardii Wrocław.


W sezonie 2000/01 klub rozpoczął swoją siatkarską drogę na nowo. Początek gry w III lidze dolnośląskiej nie był optymistyczny. Wielu zawodników wykruszyło się z drużyny. Pomimo problemów w następnym sezonie Chełmiec występował już w II lidze. W rozgrywkach radził sobie bardzo dobrze, niestety nie uzyskał awansu na zaplecze ekstraklasy, gdyż w play offach uległ Orłowi Międzyrzecz 2:3. Klub ponownie musiał stawić czoła problemom organizacyjnym. Włodarze nie byli w stanie poradzić sobie z narastającymi kłopotami i podjęli decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek II ligi.


W sezonie 2002/03 dzięki dzikiej karcie zespół ponownie przystąpił do gry w III lidze, tym razem pod inną nazwą- Juventur Wałbrzych. W następnym roku drużyna ponownie uzyskała awans do II ligi gdzie przez kilka lat utrzymywała się w czołówce. Przez ten okres nazwa klubu zmieniała się wielokrotnie: Juventur Wałbrzych, Juventur Koksownia Wałbrzych, Juventur PWSZ Wałbrzych, Victoria PWSZ Wałbrzych. Zespół prowadził wówczas Janusz Ignaczak dwukrotnie walcząc bez powodzenia o awans do I ligi w sezonach 2005/06 i 2006/07.


Kolejne kilka lat to postawienie w większym stopniu na wychowanków  klubu i gra na szczeblu II-ligowym, z dość różnym skutkiem (od wicemistrzostwa w 2009 roku po spadek do III ligi w 2012). W 2013 roku zadanie budowy drużyny otrzymał wychowanek Chełmca Krzysztof Janczak, zdobywając awans już w pierwszym sezonie swojej pracy. Rok 2015 to upragniony sukces od bardzo wielu lat – Victoria PWSZ (mająca w składzie m.in. Łukasza Kaczmarka, Bartosza Filipiaka czy wałbrzyszan Sebastiana Zielińskiego i Pawła Olszewskiego) będąca beniaminkiem rozgrywek,  zdobyła mistrzostwo I ligi i tylko sztywny regulamin Plusligi stanął na drodze powrotu do siatkarskiej elity. Lata 2015-17 to nadal gra w I lidze, zakończona utrzymaniem w fazie play-out po bardzo emocjonujących bojach z Norwidem Częstochowa wiosną 2017 roku.


Niestety, był to ostatni sezon wsparcia Zakładów Koksowniczych „Victoria” które wycofały się z tytularnego sponsorowania siatkówki, przez co klub stanął przed bardzo trudną decyzją przekazania drużyny seniorów do nowo powstałego zespołu MKS Aqua-Zdrój. Od sezonu 2017/18 powróciła historyczna nazwa Chełmiec i wszystkie siły zostały skoncentrowane na szkoleniu młodzieży, z której siatkarski Wałbrzych zawsze słynął.


Warto wspomnieć, że w 2006 roku klub obchodził swoje 50-lecie istnienia. Włodarze dokonali wszelkich starań by ten dzień na długo zapadł w pamięci kibiców. Jubileusz został uświetniony meczem gwiazd. Rozegrano pojedynek pomiędzy wychowankami Chełmca Wałbrzych a Jastrzębskim Węglem. W zabawie wzięli udział m.in. Krzysztof i Andrzej Stelmachowie, Janusz i Krzysztof Ignaczakowie, Bogusław Mienculewicz, Łukasz i Ryszard Krukowie, Krzysztof Janczak, Bronisław Bebel, Dariusz i Kamil Ratajczakowie, Jacek i Fabian Kurzawińscy.


Chełmiec Wałbrzych miał na swoim koncie sukcesy nie tylko seniorów ale również juniorów. W 1968 młodzi gracze prowadzeni przez Bronisława Orlikowskiego doszli do ścisłego finału mistrzostw Polski. Walka o złoto została przegrana, juniorzy Chełmca zdobyli wicemistrzostwo kraju, tym samych zapoczątkowali pasmo sukcesów, które osiągali w kolejnych latach. W składzie pierwszych medalistów można wymienić m.in. Bronisława Bebla, Zbigniew Kaliszewskiego, Ryszarda Jonasa. Na kolejny medal młodzieżowców Wałbrzych musiał czekać 9 lat. W roku 1977 Chełmiec ponownie zameldował się w finale Mistrzostw Polski, tym razem w kategorii junior młodszy (obecnie kadet). Lepsi od wałbrzyszan okazali się tylko gracze MKS MDK Warszawa, jednak takie nazwiska jak Jacek Kurzawiński (uznany za najlepszego rozgrywającego tej imprezy), Janusz Kapka czy Bogdan Nowakowski zaistniały w późniejszych latach w seniorskiej ligowej siatkówce.


Historia pozostałych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski jest w przygotowaniu.


Młodzieżowe Mistrzostwa Polski


Kadetów (dawniej junior młodszy):

Mistrzostwo: 1996

Wicemistrzostwo: 1977, 1994

III miejsce: 1982, 1990


Juniorów (dawniej junior starszy):

Mistrzostwo: 1989, 1990, 1993, 1997

Wicemistrzostwo: 1968

III miejsce: 1982, 1986, 1995


Puchar Polski seniorów – 1993


Źrodło1

Źródło2

Źródło3


A klasa (III liga)


1957r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński  Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Dziuba Lech, Mołczan Marian, Ryszard Kłapucki, Ryszard Świątkiewicz, Ryszard Czajka, Wacław Kafel, Henryk Sułek.


1958r. Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński  Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Dziuba Lech, Mołczan Marian, Ryszard Kłapucki, Ryszard Świątkiewicz, Ryszard Czajka, Wacław Kafel,  – turniej awans w Zielonej Górze


1959r. Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński  Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Dziuba Lech, Mołczan Marian, Jan Zabagło, Wacław Kafel, Ryszard Czajka   – turniej w Stalowej Woli


1960r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Dziuba Lech, Mołczan Marian, Jan Zabagło,  Ryszard Czajka, Wacław Kafel.


1961r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Dziuba Lech, Mołczan Marian, Jan Zabagło,  Ryszard Czajka, Wacław Kafel, Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo.


1962r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Dziuba Lech, Mołczan Marian, Jan Zabagło,  Ryszard Czajka, Wacław Kafel, Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo.


1963r. – Andruszko Michał, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Jan Zabagło,  Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo, Bronisław Orlikowski, Józef Pytel.


1964r. – Andruszko Michał, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Jan Zabagło,  Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo, Bronisław Orlikowski, Józef Pytel.


1965r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Jan Zabagło,  Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo, Bronisław Orlikowski, Józef Pytel,  – turniej awans w Kielcach


1966r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Jan Zabagło,  Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo, Bronisław Orlikowski, Józef Pytel.


1967r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Jan Zabagło,  Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo, Bronisław Orlikowski, Józef Pytel, Tadeusz Żabski, Bronisław Bebel, Mieczysław Kaczmarek,  Florkiewicz ?, Ryszard Kruk.


1968r. – Andruszko Michał, Andruszko Adam, Kurzawiński Mieczysław, Szczepanowski Waldemar, Jan Zabagło,  Zygfryd Weraksa, Waldemar Kuleszo, Tadeusz Żabski, Bronisław Bebel, Mieczysław Kaczmarek,  Kowalski, Ryszard Kruk.


1969r. – Piotr Arcimowicz, Jerzy Baranowski, Ryszard Jonas, Roman Grzegorek, Mieczysław Kurzawiński, Waldemar Szczepanowski, Tadeusz Żabski, Marian Kwiecień, Jan Zabagło.


1970r. – Piotr Arcimowicz, Jerzy Baranowski, Ryszard Jonas, Roman Grzegorek, Mieczysław Kurzawiński, Waldemar Szczepanowski, Tadeusz Żabski, Marian Kwiecień, Jan Zabagło.


1971r. – Piotr Arcimowicz, Jerzy Baranowski, Ryszard Jonas, Roman Grzegorek, Waldemar Szczepanowski, Tadeusz Żabski, Marian Kwiecień, Jan Zabagło, Mieczysław Grzelak.


1972r. – Piotr Arcimowicz, Jerzy Baranowski, Ryszard Jonas, Roman Grzegorek, Waldemar Szczepanowski, Tadeusz Żabski, Marian Kwiecień, Jan Zabagło, Mieczysław Grzelak.


1973 – Ryszard Jonas, Ryszard Krasiński, Jan Zabagło, Piotr Arcimowicz, Jerzy Szóstek, Stanisław Szymski, Marek Fudała, Janusz Ignaczak, Aleksander Niewulis, Piotr Koza, Czesław Potyrało, Franciszek Korba, Krzysztof Terpiłowski , Marian Kwiecień, Roman Grzegorek, Mieczysław Grzelak.


1974 – Mieczysław Wykrota, Tadeusz Eichorn, Stanisław Newalski, Janusz Falatyn, Ryszard Jonas, Ryszard Krasiński, Marian Kwiecień, Jerzy Szóstek, Stanisław Szymski, Marek Fudała, Janusz Ignaczak, Aleksander Niewulis, Tadeusz Żabski, Piotr Koza, Czesław Potyrało, Franciszek Korba, Krzysztof Terpiłowski, Mieczysław Grzelak.


1977r. –Wicemistrzowie Polski Kadetów (junior młodszy) Jacek Kurzawiński, Janusz Kapka, Bogdan Nowakowski, Mirosław Tomas, Andrzej Szczepaniak, Jerzy Gozdalski, Zbigniew Skwarło, Andrzej Ochotny, Wiesław Przybyłka, Sławomir Buczek, Andrzej Zawadzki,  turniej w Warszawie, trener Mieczysław Kurzawiński


1984 – Artur Botwina, Tadeusz Czarnecki, Janusz Fiter, Jacek Grzeszczyk, Janusz Ignaczak, Ryszard Jabłkowski, Leszek Jakubczyk, Tadeusz Kirejczyk, Robert Leszczyk, Witold Lewicki, Dariusz Ratajczak, Wojciech Rędziak, Krzysztof Stelmach, Zdzisław Warcaba, Sławomir Zieliński.


1989 Mistrzowie Polski Juniorów – Grzegorz Zabagło, Maciej Michalak, Marek Drozdowicz, Marek Olczyk, Paweł Nogal, Andrzej Stelmach, Piotr Zawada, Marcin Zamojski, Bogusław Baranowski, Tomasz Adamek. Trenerzy Ryszard Kruk i Kazimierz Kwiatek.


1990 – Bogusław Baranowski, Artur Botwina, Tadeusz Drążek, Marek Drozdowicz, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Robert Kotowicz, Bogusław Mienculewicz, Paweł Okoń, Mariusz Podolak, Tomasz Poznański, Dariusz Ratajczak, Sławomir Zieliński.


1991 – Bogusław Baranowski, Artur Botwina, Tadeusz Drążek, Krzysztof Janczak, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Andrzej Koziara, Jacek Kurzawiński, Bogusław Mienculewicz, Paweł Okoń, Mariusz Podolak, Tomasz Poznański, Dariusz Ratajczak, Marek Rozwałka, Sławomir Zieliński.


1992 – Bogusław Baranowski, Artur Botwina, Tadeusz Drążek, Krzysztof Janczak, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Andrzej Koziara, Bogusław Mienculewicz, Adam Nowik, Marek Olczyk, Daniel Pająk, Artur Pieśniak, Mariusz Podolak, Dariusz Ratajczak, Sławomir Zieliński.


1993 – Bogusław Baranowski, Artur Botwina, Krzysztof Janczak, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Andrzej Koziara, Jacek Kurzawiński, Daniel Pająk,  Dariusz Ratajczak, Sławomir Zieliński, Adam Nowik, Marek Olczyk.


1994 – Bogusław Baranowski, Piotr Hołowczak, Krzysztof Ignaczak, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Łukasz Kruk, Adam Nowik, Marek Olczyk, Dariusz Ratajczak, Maciej Rykała, Wojciech Szczurowski, Sławomir Zieliński, Szymon Żurawski.


1995 – Bogusław Baranowski, Krzysztof Ignaczak, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Marek Olczyk, Dariusz Ratajczak, Maciej Rykała, Wojciech Szczurowski, Sławomir Zieliński, Szymon Żurawski.


1996 – Bogusław Baranowski, Krzysztof Ignaczak, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Marek Olczyk, Dariusz Ratajczak, Maciej Rykała, Wojciech Szczurowski, Sławomir Zieliński,  Marcin Kocik, Piotr Szczurek, Piotr Molenda.


1997 –Krzysztof Ignaczak, Arkadiusz Jaskólski, Marcin Kocik, Piotr Molenda, Marek Olczyk, Maciej Rykała, Robert Szczerbaniuk, Piotr Szczurek, Filip Szewczyk, Piotr Szewczyk, Sławomir Zieliński.


1998 – Bogusław Baranowski, Damian Botwina, Marcin Fudała, Arkadiusz Jaskólski, Adam Kmoch, Piotr Molenda, Dariusz Ratajczak, Filip Szewczyk, Piotr Szewczyk, Sławomir Zieliński.


1999 – Bogusław Baranowski, Damian Botwina, Marcin Fudała, Arkadiusz Jaskólski, Maciej Litka, Bogusław Mienculewicz, Piotr Molenda, Marek Olczyk, Dariusz Ratajczak, Krzysztof Siedlecki, Sławomir Zieliński.


Juventur Wałbrzych:

2004 – Bogusław Baranowski, Marcin Rudziński, Bartosz Jerzyk, Krzysztof Kurpiel, Kamil Ratajczak, Jacek Prokop, Tomasz Botwina, Damian Botwina, Paweł Kwapisiewicz, Adrian Bochenek, Tymoteusz Gajek, Robert Kopciński, Marcin Komandowski, Jacek Hewak.


2005 – Marek Olczyk, Piotr Wierzbicki, Krzysztof Zdrzałka, Michał Mor, Adrian Bochenek, Jarosław Pizuński, Paweł Kwapisiewicz, Jarosław Papalski, Kamil Ratajczak, Krzysztof Janczak, Tymoteusz Gajek, Bartosz Jerzyk, Adrian Bochenek.


2006 – Marek Olczyk, Krzysztof Zdrzałka, Maciej Zając, Paweł Kwapisiewicz, Grzegorz Guzal, Jarosław Pizuński, Piotr Wierzbicki, Bartosz Jerzyk, Tymoteusz Gajek, Szymon Lange, Tomasz Botwina, Michał Mor, Jacek Prokop.


2007 – Marek Olczyk, Grzegorz Guzal, Adam Józefczak, Mykoła Karzow, Piotr Borkowski, Tymoteusz Gajek, Maciej Leński, Tomasz Sokołowski, Piotr Wierzbicki, Michał Tomiałowicz, Dariusz Król, Łukasz Jurczyński.


Victoria PWSZ Wałbrzych:

2008 – Piotr Wierzbicki, John Dekker, Łukasz Jurczyński, Jarosław Pizuński, Krzysztof Zdrzałka, Bartosz Kisielewicz, Maciej Leński, Sławomir Krypel, Paweł Olszewski, Paweł Kwapisiewicz, Michał Tomiałowicz, Dariusz Król, Łukasz Ostapiuk.


2009 – Tymoteusz Gajek, Robert Kopciński, Michał Tomiałowicz, Łukasz Jurczyński, Sebastian Zieliński, Paweł Skibicki, Łukasz Ostapiuk, Paweł Olszewski, Dariusz Król, Dawid Pacioch.


2010 – Tymoteusz Gajek, Piotr Wierzbicki, Maciej Leński, Michał Tomiałowicz, Sebastian Zieliński, Łukasz Jurczyński, Paweł Olszewski, Fabian Kurzawiński, Dariusz Król, Michał Olszewski, Arkadiusz Maziakowski, Łukasz Ostapiuk.


2011 – Tymoteusz Gajek, Piotr Wierzbicki, Maciej Leński, Michał Tomiałowicz, Łukasz Jurczyński, Paweł Olszewski, Daniel Gądek, Łukasz Ostapiuk, Mateusz Radojewski, Adrian Sdebel, Fabian Kurzawiński, Dominik Broj, Sebastian Zieliński


2012 – Piotr Wierzbicki, Sebastian Zieliński, Maciej Leński, Tomasz Michalak, Bartłomiej Podgórski, Dawid Migdalski, Łukasz Jurczyński, Paweł Olszewski, Jarosław Pizuński, Łukasz Ostapiuk, Fabian Kurzawiński, Maciej Muszyński, Michał Tomiałowicz.


2013 – Michał Tomiałowicz, Jarosław Pizuński, Paweł Olszewski, Sebastian Zieliński, Dawid Migdalski, Tomasz Walendzik, Jakub Paszek, Arkadiusz Olczyk, Łukasz Kaczmarek, Igor Kozłowski, Grzegorz Kukla, Łukasz Karpiewski.


2014 – Maciej Fijałek, Mateusz Kamiński, Łukasz Karpiewski, Bartosz Filipiak, Bartłomiej Krulicki, Arkadiusz Olczyk, Adrian Mihułka, Sebastian Zieliński, Szymon Piórkowski, Maciej Krzywiecki, Paweł Olszewski, Łukasz Kaczmarek.


2015 – Bartosz Filipiak. Mateusz Frąc, Paweł Olszewski, Karol Szczygielski, Wiktor Macek, Sebastian Matula, Michał Superlak, Sebastian Zieliński, Adam Smolarczyk, Grzegorz Białek, Tomasz Rutecki, Marcin Mierzejewski, Michał Szydłowski.


2016 – Mateusz Frąc, Mariusz Schamlewski, Paweł Olszewski, Sebastian Zieliński, Michał Szydłowski, Jacek Obrębski, Mateusz Szewczyk, Ernest Plizga, Mateusz Siwicki, Maciej Borris, Kamil Durski, Mariusz Magnuszewski, Patryk Napiórkowski, Marcin Dereń, Paweł Pietkiewicz.


MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych:

2017 – Piotr Lipiński, Konrad Buczek, Sebastian Zieliński, Michał Szydłowski, Marcin Dereń, Adam Woźnica, Damian Hudzik, Andriej Orobko, Jędrzej Goss, Mateusz Linda, Michał Marszałek, Bartłomiej Dzikowicz.


2018 – Sebastian Zieliński, Michał Szydłowski, Marcin Dereń, Łukasz Szablewski, Bartosz Grad, Kajetan Kulik, Adrian Bocianowski, Adam Kącki, Jan Gawryś, Patryk Praca, Paweł Olszewski, Karol Szczygielski, Radosław Nowak, Mikołaj Sroka.


2019 – Sebastian Zieliński, Marcin Dereń, Bartłomiej Dzikowicz, Jarosław Pizuński, Karol Szczygielski, Radosław Nowak, Jan Gawryś, Jakub Gontarewicz, Kajetan Kulik, Maciej Leński, Karol Redyk, Mikołaj Sroka, Miłosz Baran, Dominik Płużka, Marcel Mikulski, Oktawian Sowiński, Jakub Zimowicz, Wiktor Mordarski, Kacper Laskowski.


Dukat Wałbrzych:


Kopiowanie zdjęć bez zgody administratora zabronione art. 16 (Dz.U. z 2000r. Nr 80, poz. 904)