SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Dużo się dzieje w wałbrzyskiej męskiej siatkówce. Ostatni weekend bez oficjalnych meczów prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej nasze zespoły wykorzystały na rozegranie gier i turniejów sparingowych.

Seniorzy rozegrali trzysetowy pojedynek w Opolu z miejscowym AZS. Wygrana 2:1 (25:23, 22:25, 25:18) pozytywnie nastraja przed startem sezonu, w którym na wyjeździe podopieczni trenerów Kurzawińskiego i Ignaczaka zmierzą się z SPS Chrobry Głogów.

Ekipa juniorów Chełmiec I była gospodarzem turnieju „Pożegnania siatkarskiego lata”. Do Wałbrzycha przyjechały drużyny z Bolesławca oraz Bielawy. Mało gościnni podopieczni Karola Szczygielskiego wygrali całe zmagania – warto wspomnieć, że dla kapitana seniorów był to debiut w roli szkoleniowca. Życzymy samych sukcesów i spełnienia w pracy z młodzieżą.

Chełmiec – BTS 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)
BTS – Bielawianka 2:1 (25:21, 20:25, 25:22)
Chełmiec – Bielawianka 1:2 (25;22, 23:25, 21:25)

Na dwudniowy turniej wybrała się druga drużyna juniorów, prowadzona przez Dariusza Ratajczaka. Pewnie wygrane eliminacje (komplet trzech zwycięstw) pozwolił zameldować się w grupie finałowej. W dalekim Kraśniku wałbrzyszanie zameldowali się na drugim miejscu, przegrywając ze zwycięzcami Metro Warszawa i wygrywając z LKPS Lublin. Drugie miejsce w bardzo silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju dobrze rokuje. Dodatkowo nagrody indywidualne otrzymali nasi zawodnicy: najlepszy libero Maciej Galara oraz najlepszy przyjmujący Dominik Płużka.

Pierwszy turniej w barwach Chełmca zaliczyli chłopcy z grupy mini siatkówki dowodzonej przez trenera Bartosza Wesołowskiego. W niedalekich Świebodzicach braliśmy udział w turnieju park volley (siatkówka na trawie), który całkowicie zdominowali wałbrzyszanie. Miejsca 1,3 i 5 to nie dzieło przypadku – wszyscy jeszcze kilka miesięcy temu reprezentowali nasz partnerski klub UKS Kinder Volley. Młodym zawodnikom i trenerowi gratulujemy.