SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Na placu boju rozgrywek dolnośląskich pozostały już tylko dwie drużyny. Mowa oczywiście o rundzie zasadniczej, w niej swój ostatni mecz sezonu rozegrają kadeci Chełmiec II trenera Radosława Ostrowskiego podejmując na własnym parkiecie ekipę UKS Dwójkę Milicz. Drugi turniej rundy finałowej, ponownie na wyjeździe ale tym razem w Jaworze, zaliczą nasi młodzicy. Po bardzo emocjonujących zwycięstwach we Wrocławiu liczymy ponownie na dwie wygrane. Taki wynik z pewnością przybliży podopiecznych Tomasza Botwiny do strefy medalowej, na którą drużyna z pewnością ciężko pracuje w sezonie 2019/20.

Drużyna Chełmiec II aby utrzymać 5 pozycję musi wygrać minimum za 2 punkty (a najlepiej za komplet „oczek) w sobotnim starciu z Dwójką Milicz. W pierwszym meczu obu drużyn, rozgrywanym właśnie w Miliczu, triumfowali wałbrzyszanie w stosunku 3:1 – jak będzie w rewanżu? Liczymy przynajmniej na powtórkę w wykonaniu chłopców Ostrowskiego.

Drużyna Chełmiec I w ostatniej kolejce pauzuje, mając zapewnione pierwsze miejsce w rozgrywkach zasadniczych. Podopiecznych Dariusza Ratajczaka i Mariusza Jerzyka czeka jednak trudne wyzwanie – dwumecz z Gwardią Wrocław, który decydować będzie o Mistrzostwie w sezonie 2019/20. Wiążę się to z faktem, że wrocławianie posiadają zawodników uczących się w SMS Spała. Macierzysty klub (w tym wypadku Gwardia) może powołać tych graczy na potrzeby rozegrania turnieju dodatkowego, który rozstrzygać będzie o końcowej klasyfikacji ligi kadetów (miejsca 1-2). Bez względu na kolor medalu, drużyna zapewniła sobie udział w rozgrywkach centralnych Mistrzostw Polski kadetów. Dwumecz odbędzie się w dniach 15/16 lutego (pierwszy mecz w Ciepłowodach, drugi w Wałbrzychu o godz. 15:00 w hali IV LO).

Dolnośląska Liga Kadetów – 8.02 godz. 10:00 – hala IV LO ul. Sokołowskiego
Chełmiec Wałbrzych II – UKS Dwójka Milicz

Dolnośląska Liga Młodzików – 9.02 godz. 11:00 – turniej w Jaworze

mecz nr 1 – Spartakus Jawor – Gwardia Wrocław
mecz nr 2 – Chełmiec Wałbrzych – Gwardia Wrocław
mecz nr 3 – Spartakus Jawor – Chełmiec Wałbrzych