SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Ostatni akcent sezonu 2019/20 to finałowy turniej Kinder + Sport organizowany przez nasz klub w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. W kategorii „trójek” (rocznik 2008) do rozgrywek ogólnopolskich (najlepsze 32 ekipy z całego kraju) awansował zespół UKS Kinder Volleyball, z czego ogromnie się cieszymy i gratulujemy.

Turniej został zorganizowany z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa bez udziału publiczności oraz z obowiązkową dezynfekcją i pomiarami temperatury przed wejściem. Na starcie gier stanęło 9 drużyn podzielonych na trzy grupy. Po pierwszym etapie do finałowej „6” awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Po 2 godzinach zmagań klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. Akademia UKPS Lubin
2. UKS Kinder Volleyball Wałbrzych I
3. UKS Dwójka Milicz
4. UKS Koral Wrocław
5. Bielawianka Bielawa III
6. UKS Kinder Volleyball Wałbrzych II
7. Gwardia Wrocław
8. Bielawianka Bielawa II
9. Bielawianka Bielawa I

Awans do finału krajowego:
– UKPS Lubin (Tomek Kryś, Patryk Juszczak, Michał Smętek, Krzysztof Bonk, Szymon Dydniański, trener Marcin Kryś)
– UKS Kinder Volleyball (Hubert Korościk, Szymon Karczewski, Oskar Hakert i Maciej Pałosz, trener Bartosz Wesołowski)

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz gadżety sportowe w formie nagród, natomiast wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i materiały treningowe. Dekoracja odbyła się z udziałem Prezes KPS Chełmiec Agaty Kurzawińskiej oraz koordynatora Kinder + Sport na Dolny Śląsk Romana Danilewicza, któremu dziękujemy za zaufanie i powierzenie organizacji całego cyklu rozgrywek szósty rąk z rzędu w naszym mieście. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę sędziów-wolontariuszy (zawodnicy z grup młodzieżowych KPS Chełmiec) oraz podmiotów udostępniających hale sportowe: Gmina Wałbrzych i Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój. Do zobaczenia w roku 2021 a wszystkim uczestnikom życzymy udanych wakacji.