SZYBKI KONTAKT

+48 737 855 535

kps@chelmiec-walbrzych.pl

WSPIERAJĄ NAS

Zakaz zgromadzeń i nieuzasadnionego wychodzenia z domu – weszły w życie nowe ograniczenia, wprowadzone przez rząd, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dom opuścić możemy tylko w konkretnym celu.

Z domu możemy wyjść, by dojechać do pracy, pomóc osobom potrzebującym w czasie walki z epidemią lub – tu cytat z komunikatu rządowego: „załatwić sprawy niezbędne do życia codziennego”.

Wśród nich są między innymi: zakupy, wizyta w aptece lub przychodni albo wyjście z psem. Możemy też pójść na krótki spacer albo nawet pobiegać, pod warunkiem, że zachowamy dystans od innych i nie będziemy się gromadzić w grupach powyżej dwóch osób. Nie dotyczy to rodzin. Place zabaw i część parków będą zamknięte.

Zakazane są wszelkie formy zgromadzeń, zebrań, spotkań czy imprez. I tu znów wyjątkiem są spotkania w gronie rodziny.

Można uczestniczyć też w uroczystościach religijnych, w których bierze udział nie więcej niż pięć osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

Nadal kursuje komunikacja publiczna, ale w tramwajach czy autobusach może być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących. Otwarte pozostają sklepy, pralnie, drogerie, banki i apteki. Restauracje nadal mogą dostarczać dania wyłącznie na wynos.

Zakaz zgromadzeń nie dotyczy zakładów pracy – przestrzegane muszą być jednak zalecenia Inspekcji Sanitarnej.